Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku

Coraz większa część osób decyduje się na swoje upragnione wakacje w innych niż do tej pory standardowe terminy. Nie maleje liczba chętnych na wakacje na jesień czy w zimie, dlatego, że wiele miejsc pozwala na przyjemny wypoczynek w pięknym miejscu i słońcu cały rok. Takim miejscem są Wyspy Kanaryjskie, które nazywane są „wyspami wiecznej wiosny” i są miejscem , które można odwiedzić o każdej porze roku ze względu na łagodny klimat i przyjemną ciepłą pogodę.

Podzielone są one na dwie strefy klimatyczne: zieloną i żyzną północ, gdzie często padają deszcze oraz gorące i latem spalone przez słońce południe. Także jet gdzie się wybrać, ponieważ Wyspy Kanaryjskie to 5 wysepek: Teneryfa, Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura, La Palma.

Kiedy wybieraliśmy się na Fuerteventure i czytałam informacje na jej temat zdziwiło mnie, że tam średnia temperatura to tylko 25 stopni. „Co tak mało? Jak tam się opalić?” Na miejscu przekonałam się, że jednak w tych warunkach 25 stopni to dużo i naprawdę jest bardzo przyjemnie. Nie zaznamy nieziemskich upałów, które nie pozwolą nam wyjść z klimatyzowanego pomieszczenia ani też zimna. Było idealnie. Wstawał człowiek rano i było ciepło. Wieczorną pora temperatura pozwalała na długie przesiadywanie bez jakieś drastycznej zmiany ubioru. To duży komfort i plus tego miejsca. A przecież to temperatura jest największym wyznacznikiem wakacji poza sezonem.

 

 

Średnia najwyższych temperatur w ciągu roku waha się tutaj od 20 do 28 stopni (w zimie: średnio 23 w listopadzie do 20 w styczniu i lutym), a woda w Oceanu w okresie zimowym ma średnio 19 – 22 stopni. W okresie chłodniejszym na Fuerteventurze można spodziewać się silniejszych wiatrów, jednak są one przyjemne i ciepłe, ale za to deszcz występuje bardzo rzadko, natomiast przelotnych opadów możemy spodziewać się w tym okresie na Teneryfie (średnio 6-7 dni w ciągu miesiąca).

 

 

 

Sezon w tym miejscu trwa cały rok i to też bardzo duży plus. Oczywiście największy najazd turystów przezywa w okresie wakacyjnym, ale to nie oznacza, że po tym czasie wyspa umiera, wszystko jest zamknięte i nic nie da zrobić. Plusem jest mniejszy tłok na plażach, ale kurorty i tak przezywają oblężenia.

 

 

Wyspy Kanaryjskie posiadają piękne plaże, krystalicznie czystą wodę i wszystko inne co potrzebne aby wakacje były niezapomniane. Są idealnym miejscem na wypoczynek, szczególnie z dziećmi, kiedy nie stawiamy na całodzienne wycieczki tylko chcemy cieszyć się słońcem, woda i piaskiem. My bardzo byliśmy zachwyceni z naszych jesiennych wakacji na Fuerteventurze i jesteśmy pewni, że jeszcze nie raz wybierzemy ten kierunek.

 

Inne wpisy, które mogą Was zainteresować:

PLANTACJA ALOESU I FARMA KOZIA NA FUERTEVENTURA

OASIS PARK FUERTEVENTURA

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

4 odpowiedzi

  1. Piękne wpisy! Bardzo fajnie się czyta i ogląda. Dziękuję!
    Fuerteventura to mój trzeci dom, uwielbiam ją i kocham. Odwiedzam jak tylko mogę. W archipelagu W.K. są jeszcze La Gomera i El Hierro – malutkie, ale warte odwiedzenia. Są sąsiadkami La Palmy i są widoczne z punktów widokowych przy drodze na Pico del Teide (Tenerife) od strony zachodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *