Plantacja aloesu i farma kozia na Fuerteventura – #wakacjebezprzeszkod

Wyspy Kanaryjskie słyną z dużych ilości aloesu, dlatego takie miejsce musiało znaleźć się na naszej mapie punktów obowiązkowych do odwiedzenia jak plantacja aloesu. W trakcie wizyty gospodarz pokazuje nam jak przygotowuje się aloes. Na naszych oczach rozbiera na czynniki pierwsze jeden taki liść, którego później właściwą cześć każdy dostaje do posmarowania na swojej skórze, gdyż posiada ono bardzo dużo właściwości leczniczych. Na terenie obiektu znajduje się sklepik z wyrobami z aloesu oraz inne regionalne przysmaki, które też dodatkowo w tym miejscu są uprawiane. Wiele rodzajów oliwy, konfitur z owoców to wszystko możemy spróbować na miejscu przed zakupem i ta degustacja jest bardzo smaczna.

Kozy wpisują się szczególnie w wyspę, ponieważ jest ich ogromna ilość, która żyje wolno na przydrożnych zboczach czy wzgórzach. Są bardzo charakterystyczne dla wyspy, dlatego to też był obowiązkowy punkt na naszej mapie. Farma kozia daje nam możliwość zobaczenia procesu powstawania serów z koziego mleka, po obcowania ze zwierzętami oraz spróbowania nieziemskich serów, które w tym miejscu są wytwarzane. Nie potrzebujemy dużo czasu na zwiedzenie obiektu, dlatego jak najbardziej warto na chwilkę odwiedzić takie miejsce i zobaczyć oraz posłuchać jak to wszystko wygląda.

 

Plantacja aloesu i farmę kozią odwiedziliśmy drugiego dnia projektu #wakacjebezprzeszkod, w którym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. 

Obydwa miejsca są jak najbardziej dostępne dla każdego. Na plantacji aloesu są pojedyncze schodki i przygotowany podjazd, jednak potrzeba do niego pomocy i sami gospodarze chętnie jej udzielają. Teren do zwiedzania jest ogromny i robi wrażenie.

 

Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu Plantacja aloesu

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *