R2 Rio Calma – wszystko co musisz wiedzieć o hotelu na Fuerteventurze

Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku o czym pisałam w TYM wpisie.

Często dostaję od Was wiadomości z zapytaniem o hotel R2 Rio Calma Hotel & Spa & Conference, w którym się zatrzymaliśmy na Fuerteventurze.

 

 

 

 

Hotel R2 Rio Calma Hotel & Spa & Conference położony jest w  południowej części wyspy Fuerteventura.

Znajduje się on około kilometra od miejscowości Costa Calma, na wzniesieniu, z bezpośrednim zejściem do oceanu, niedaleko promenady spacerowej. W pobliżu promenady znajduje się centrum handlowe, bary, restauracje, wypożyczalnia samochodów i inne plaże, a od Oasis Park  dzieli nas 7 km.

Publiczna plaża Sotavento de Jandia znajduje się 800 metrów od hotelu.

Do lotniska w Puerto del Rosario jest około 70 km.

 

 

 

R2 Rio Calma Hotel & Spa & Conference  

to czterogwiazdkowy  duży obiekt. Posiada 3 budynki, 4 piętra i kilka wind. Razem 384 pokoje, gdzie większość zwrócona jest w stronę oceanu. Gdy wejdziemy głównym wejściem do hotelu, wrażenie na nas może zrobić imponujący hol. Mamy do dyspozycji kilka barów, restaurację z daniami w formie bufetu (bardzo duży wybór dań), elegancką restaurację specjalizującej się w kuchni kanaryjskiej, bar z programem rozrywkowym, w holu oraz przy basenach. Co najważniejsze hotel bardzo dobrze jest przystosowany do rodzin z dziećmi, osób starszych oraz niepełnosprawnych (kupując wycieczkę koniecznie trzeba o tym wspomnieć, gdyż będzie wybrany dostosowany pokój). Wszędzie windy i podjazdy. Bardzo pomocna obsługa, która wszystko wytłumaczy i pomoże.

Hotel otacza piękny ogród z fontannami i wodospadami. Posiada on również 3 baseny. Jeden tuż przy oceanie. Znajduje się też SPA, siłownia, korty tenisowe.

Przez cały dzień jest bardzo dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych prowadzone przez obsługę hotelu. Wieczorem są różne  programy rozrywkowe i każdego dnia jest wywieszona informacja co w danym dniu się odbywa.

 

 

Nasze osobiste odczucia.

Jak wiecie mieliśmy okazję pobyć w paru obiektach, które oferują swoje usługi dla rodzin z dziećmi, dlatego jesteśmy uczuleni na wiele rzeczy. Co było dla nas najważniejsze po obiekcie Arek mógł się poruszać całkowicie samodzielnie, więc jeżeli 5 letnie dziecko na wózku sobie poradziło dla innych osób nie powinno być z tym problemu. To też świadczy o przystosowaniu hotelu. Jedzenie jak najbardziej europejskie i każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie wyjdzie z niego głodny.

Baseny nie są głębokie do 1,4 m i zaczynają się od brodzików, gdzie nasze maluchy mogą się bawić. Przy każdym z nich znajdują się leżaki. Widoki z basenu i całe otoczenie każdego dnia cieszy oko.

Jedynym minusem jest bezpłatny internet w holu hotelu, który chodzi jak chodzi. Jeżeli potrzebujemy lepszego dostępu musimy sobie wykupić i wtedy mamy dostępny w pokoju (1 euro dzień).

Okolica jest piękna i spokojnie możemy sobie ją zwiedzić. A gdy wypożyczymy samochód objechać całą wyspę. Minusem jest brak zieleni i bardziej piaszczyste czy skalne otoczenie, ale do tego też można się przyzwyczaić.

 

Bardzo polecamy Wam ten obiekt. Wszystko jest na miejscu i wypoczynek jest gwarantowany, a Wasze dziecko nie będzie się nudzić ani chwili.

 

Jeżeli coś jeszcze chcielibyście wiedzieć piszcie, odpowiem na wszystko!

 

 

 

 

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *