DOMOWE SPOSOBY NA WALKĘ Z PRZEZIĘBIENIEM

 

Zima chyba nas coś ostatnimi laty nie lubi. Obraziła się czy co? Bo nie wiem czemu naraża nasze maluchy i nas samych na choroby. Raz zimno, za chwilę znów pojawia się wiosna i tak bez przerwy. To nie jest dobre dla nikogo. Zresztą przekonaliście się pewnie o tym już nie raz. Ile razy zdążyło zachorować Ci maleństwo lub sama czułaś/eś się niewyraźnie?

Tak myślałam, że już nie chcesz nawet tego liczyć a tym bardziej pamiętać.

Jak już Wam wcześniej pisaliśmy TU i TU jesteśmy przeciw stosowaniu antybiotyków, które mają odwrotny skutek działania w przypadku przeziębień. Dlatego musieliśmy zacząć radzić sobie inaczej. Szukaliśmy długo sposobu by wzmocnić odporność oraz poprawić nasze samopoczucie i szybko polepszyć stan zdrowia bez pomocy jakiejkolwiek chemii, gdy coś nas złapie.

Każdy łapie się czego może, dlatego chcemy Wam pomóc zwalczać te paskudne wirusy i zapobiec pogłębianiu się choroby.

 

Jak to dziadki mówią: kieliszek nalewki lub wiśniówki i pod kołdrę. Do rana przejdzie 🙂 Dla mnie to w sam raz jednak Arkowi to jeszcze o 14 lat za wcześnie, więc szukaliśmy dalej.

 a

MLEKO Z CZOSNKIEM 

Dla nas to istny hit. Czosnek uwielbiamy w każdej postaci, więc nie ma problemu gdy zostanie dodany do mleka. Czasem dodam jeszcze łyżkę kakao i cały napój znika w mig. Czosnek świetnie radzi sobie z nieproszonymi gośćmi, dlatego warto go wprowadzić na stałe do swojej diety.

 

MIÓD

Chleb z miodem. Herbata z miodem. Mleko z miodem. Woda z miodem. Sam miód. Mogłabym tak w nieskończoność wymieniać z czym go stosujemy. Świetnie zastępuje szkodliwy cukier oraz pomaga wzmocnić nasz organizm.

 

HERBATA Z CYTRYNĄ

Uwielbiam. Cytryna z wodą z samego rana też jest jak najbardziej wskazana. Można dodać goździki, pomarańcze, miód i cudowny napój gotowy.

 

WITAMINA C LEWOSKRĘTNA

Jest to porządna dawka witaminy C i bardzo skuteczna. Jednak już nawet niewielka ilość tego proszku potrafi solidnie wykrzywić naszą buzię. Dlatego najlepiej wsypać troszkę do herbaty zamiast cytryny. Bardzo dobrze działa i nie raz postawiła nas na nogi już na drugi dzień.

b

SYROP PRAWOŚLAZOWY

To nasze odkrycie roku. Kosztuje od 2 zł do 5 (zależy jaka apteka). Ma bardzo dobry smak, dzięki czemu jest tolerowany oraz potrafi zdziałać cuda. Nie wiem w czym tkwi sekret ale nam strasznie pomaga i używamy przy każdym niespodziewanym ataku.

 

INHALACJE

Bardzo lubię ten sposób. Inhalacje potrafią zdziałać cuda i to w expresowym czasie. Na początku dziecko trochę może się buntować i płakać, ale czym więcej otwiera buzię tym lepiej. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i nie pozwolić zrezygnować z leczenia. Po jednym dniu Arek się przyzwyczai. Na samym początku strasznie płakał, a teraz już sam trzyma sobie maskę przy buzi i odczekuje ten czas w całkowitym spokoju.

 

CZYSZCZENIE NOSA

Katar jest utrapieniem chyba każdego. Najgorsze u nas jest to, że Arek nie potrafi sam wysiąkać nosa. Wciąga wszystko z z powrotem, dlatego bez Katarka się nie obejdzie. Na samym początku jest to stresujące doświadczenie dla dziecka, ale po chwili przyzwyczai się i zmartwienie znika. Działa, świetnie czyszcząc nos, co dla nas jest zbawieniem.

d

 

Macie jakieś inne sprawdzone sposoby na walkę z przeziębieniem?

Wiem, że wiele z Was podaje dzieciom probiotyki, które mają pomóc w uodpornieniu i zapobiegają chorobą. Mogłybyście podać ich nazwę? 🙂

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *