TO CO WYDARZYŁO SIĘ W CZERWCU I TO CO SIĘ JESZCZE W NIM WYDARZY

Mogę śmiało powiedzieć, że w czerwcu, mimo iż się nie skończył jeszcze, wydarzyło się tyle rzeczy, że muszę to wszystko zebrać i o tym napisać. Ten miesiąc jest najbardziej intensywnym jaki miałam w tym roku. Jestem świadoma, że  rok się jeszcze nie skończył ale już wiem, że ciężko będzie go przebić. To co się wydarzyło w czerwcu zasługuje na osobny post na blogu, bo na to pracowałam z chłopakami ponad 3 lata. Nie przyszło znikąd. To wszystko dzięki Wam, że cały czas jesteście z nami.

Miesiąc kończymy biorąc udział w cudownej akcji! Jest świetna, dlatego ogromnie się cieszę, że już w piątek będziemy w tym uczestniczyć.  Co to takiego, napiszę na samym końcu.

 

Ale najpierw zacznijmy od samego początku!

 

 

1-2 CZERWCA ORANGE WARSAW FESTIVAL

 

Nie dość, że ten miesiąc rozpoczął się tak cudownie to jeszcze moje największe marzenia zostały spełnione w ciągu tych dwóch dni. Zawsze chciałam móc uczestniczyć w takim festiwalu. Uwielbiam twórczość Sama Smitha, dlatego byłam przekonana, że to bardzo dobry krok.

Ogromnie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w festiwalu razem z Arkiem, bo nie zawsze jest możliwość podrzucenia go dziadkom, zorganizowania niani czy znajomych. O tym, że Orange Warsaw Festival jest bez przeszkód pisałam w tym wpisie. To mnie jeszcze bardziej zmotywowało do uczestniczenia w tej ogromnej imprezie, z czego bardzo się cieszę i jeszcze bardziej Wam polecam, bo naprawdę warto. Niezapomniane przeżycie i masa wspomnień.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

7 CZERWIEC DEBATA “NIEPEŁNO/SPRAWNOŚĆ-PEŁNA/DOSTĘPNOŚĆ. POLSKA I SZWECJA” WARSZAWA

 

 Mieliśmy zaszczyt brać udział w projekcie “Niepełno/sprawność – pełna/dostępność” , zorganizowanym przez Ambasadę Szwecji. Wystawa od 1 do 8 czerwca znajdowała się przed Pałacem Kultury i Nauki. W lutym odezwała się do nas Pani Magdalena z zapytaniem czy nie mielibyśmy ochoty wzięcia udziału w ich projekcie, który miał na celu ukazanie historii 14 osób z całej Polski, którzy zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami. Było to dla nas ogromne wyróżnienie. Braliśmy udział w sesji zdjęciowej i wywiadzie, którego efekty ukazały się później w katalogu poświęconym całej akcji. 7 czerwca o godzinie 18.00 w Sali Kisielewskiego, Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 (przy Teatrze Studio) odbyła się debata poświęcona osobom z niepełnosprawnościami, która była zakończeniem całego projektu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8-10 CZERWCA ŁÓDŹ

 

 

O Łodzi chciałam napisać osobny wpis i bardzo cieszyłam się na ten wyjazd. Słyszałam o niej dużo dobrego, każdy o niej wypowiadał się w pozytywny sposób, dlatego byłam bardzo zaskoczona, gdy dotarliśmy na miejsce. Przerażona tym co zastaliśmy. Dworzec, Manufaktura i jedna odremontowana ulica to za mało. Wystarczyło, że skręciliśmy z Piotrowskiej i już totalnie inny obraz miasta. Brud, obskurne budynki, koszmarny smród itp. Spędziliśmy prawie 3 dni w Łodzi i bardzo nas przygnębiło to miasto. Ciężko jest poruszać się po mieście osobom niepełnosprawnym. Pod koniec wyjazdu nie czułam już wcześniejszej ekscytacji i bardzo cieszyłam się na powrót do Krakowa.

 

 

 

12 CZERWIEC MECZ POLSKA-LITWA  WARSZAWA

 

 

W styczniu Arek dostał zaproszenie od pana Zbigniewa Bońka na mecz. Mógł wybrać jaki chciał z rozgrywanych przed mundialem. Wybór padł na mecz towarzyski Polska-Litwa, który był rozgrywany na Stadionie Narodowym. Dlatego też we wtorek 12 czerwca udaliśmy się do Warszawy. Nigdy nie byliśmy na takim wydarzeniu i byliśmy ciekawi tej atmosfery, która temu towarzyszy. Było genialnie! Choć uważam, że to i tak nie opisuje tego wszystkiego. Trzeba tam być i to przeżyć. Jesteśmy zachwyceni i pewnie nie raz jeszcze wpadniemy na mecz.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

29-30 CZERWCA CZYSTE TATRY  ZAKOPANEM

 

 

I to jest to czego nie mogę się doczekać i odliczam godziny do przyszłego piątku.

WIELKIE SPRZĄTANIE TATR!

To niezwykła inicjatywa, która co roku gromadzi wiele cudownych osób chętnych do zaprowadzenia porządku w górach. Bardzo się z tego cieszę, że będziemy częścią tej grupy.

 

Plan całego wydarzenia wygląda następująco:

Jak widzicie organizatorzy przygotowali masę atrakcji. Nie będzie czasu na nudę. Każdy znajdzie coś dla siebie a przy okazji zrobimy jeszcze cudowną rzecz: posprzątamy Tatry!

Dołączcie do nas! Wszystkie informacje dostępne są tutaj – rejestracja

 

 

Czerwiec zapisze się jako miesiąc naszych pierwszych razów, ponieważ nigdy nie mieliśmy okazji brać udziału w festiwalu, projekcie Ambasady Szwecji, nie byliśmy w Łodzi ani na meczu ani nie sprzątaliśmy Tatr z taką ekipą ludzi. To był intensywny, ale bardzo owocny miesiąc z czego ogromnie się cieszę. A Was serdecznie zapraszam do Zakopanego. Razem możemy więcej!

 

 

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *