TO CO WYDARZYŁO SIĘ W CZERWCU I TO CO SIĘ JESZCZE W NIM WYDARZY

Mogę śmiało powiedzieć, że w czerwcu, mimo iż się nie skończył jeszcze, wydarzyło się tyle rzeczy, że muszę to wszystko zebrać i o tym napisać. Ten miesiąc jest najbardziej intensywnym jaki miałam w tym roku. Jestem świadoma, że  rok się jeszcze nie skończył ale już wiem, że ciężko będzie go przebić. To co się wydarzyło w czerwcu zasługuje na osobny post na blogu, bo na to pracowałam z chłopakami ponad 3 lata. Nie przyszło znikąd. To wszystko dzięki Wam, że cały czas jesteście z nami.

Miesiąc kończymy biorąc udział w cudownej akcji! Jest świetna, dlatego ogromnie się cieszę, że już w piątek będziemy w tym uczestniczyć.  Co to takiego, napiszę na samym końcu.

 

Ale najpierw zacznijmy od samego początku!

 

 

1-2 CZERWCA ORANGE WARSAW FESTIVAL

 

Nie dość, że ten miesiąc rozpoczął się tak cudownie to jeszcze moje największe marzenia zostały spełnione w ciągu tych dwóch dni. Zawsze chciałam móc uczestniczyć w takim festiwalu. Uwielbiam twórczość Sama Smitha, dlatego byłam przekonana, że to bardzo dobry krok.

Ogromnie się cieszę, że mogłam uczestniczyć w festiwalu razem z Arkiem, bo nie zawsze jest możliwość podrzucenia go dziadkom, zorganizowania niani czy znajomych. O tym, że Orange Warsaw Festival jest bez przeszkód pisałam w tym wpisie. To mnie jeszcze bardziej zmotywowało do uczestniczenia w tej ogromnej imprezie, z czego bardzo się cieszę i jeszcze bardziej Wam polecam, bo naprawdę warto. Niezapomniane przeżycie i masa wspomnień.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

7 CZERWIEC DEBATA „NIEPEŁNO/SPRAWNOŚĆ-PEŁNA/DOSTĘPNOŚĆ. POLSKA I SZWECJA” WARSZAWA

 

 Mieliśmy zaszczyt brać udział w projekcie „Niepełno/sprawność – pełna/dostępność” , zorganizowanym przez Ambasadę Szwecji. Wystawa od 1 do 8 czerwca znajdowała się przed Pałacem Kultury i Nauki. W lutym odezwała się do nas Pani Magdalena z zapytaniem czy nie mielibyśmy ochoty wzięcia udziału w ich projekcie, który miał na celu ukazanie historii 14 osób z całej Polski, którzy zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami. Było to dla nas ogromne wyróżnienie. Braliśmy udział w sesji zdjęciowej i wywiadzie, którego efekty ukazały się później w katalogu poświęconym całej akcji. 7 czerwca o godzinie 18.00 w Sali Kisielewskiego, Pałacu Kultury i Nauki, Plac Defilad 1 (przy Teatrze Studio) odbyła się debata poświęcona osobom z niepełnosprawnościami, która była zakończeniem całego projektu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8-10 CZERWCA ŁÓDŹ

 

 

O Łodzi chciałam napisać osobny wpis i bardzo cieszyłam się na ten wyjazd. Słyszałam o niej dużo dobrego, każdy o niej wypowiadał się w pozytywny sposób, dlatego byłam bardzo zaskoczona, gdy dotarliśmy na miejsce. Przerażona tym co zastaliśmy. Dworzec, Manufaktura i jedna odremontowana ulica to za mało. Wystarczyło, że skręciliśmy z Piotrowskiej i już totalnie inny obraz miasta. Brud, obskurne budynki, koszmarny smród itp. Spędziliśmy prawie 3 dni w Łodzi i bardzo nas przygnębiło to miasto. Ciężko jest poruszać się po mieście osobom niepełnosprawnym. Pod koniec wyjazdu nie czułam już wcześniejszej ekscytacji i bardzo cieszyłam się na powrót do Krakowa.

 

 

 

12 CZERWIEC MECZ POLSKA-LITWA  WARSZAWA

 

 

W styczniu Arek dostał zaproszenie od pana Zbigniewa Bońka na mecz. Mógł wybrać jaki chciał z rozgrywanych przed mundialem. Wybór padł na mecz towarzyski Polska-Litwa, który był rozgrywany na Stadionie Narodowym. Dlatego też we wtorek 12 czerwca udaliśmy się do Warszawy. Nigdy nie byliśmy na takim wydarzeniu i byliśmy ciekawi tej atmosfery, która temu towarzyszy. Było genialnie! Choć uważam, że to i tak nie opisuje tego wszystkiego. Trzeba tam być i to przeżyć. Jesteśmy zachwyceni i pewnie nie raz jeszcze wpadniemy na mecz.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

29-30 CZERWCA CZYSTE TATRY  ZAKOPANEM

 

 

I to jest to czego nie mogę się doczekać i odliczam godziny do przyszłego piątku.

WIELKIE SPRZĄTANIE TATR!

To niezwykła inicjatywa, która co roku gromadzi wiele cudownych osób chętnych do zaprowadzenia porządku w górach. Bardzo się z tego cieszę, że będziemy częścią tej grupy.

 

Plan całego wydarzenia wygląda następująco:

Jak widzicie organizatorzy przygotowali masę atrakcji. Nie będzie czasu na nudę. Każdy znajdzie coś dla siebie a przy okazji zrobimy jeszcze cudowną rzecz: posprzątamy Tatry!

Dołączcie do nas! Wszystkie informacje dostępne są tutaj – rejestracja

 

 

Czerwiec zapisze się jako miesiąc naszych pierwszych razów, ponieważ nigdy nie mieliśmy okazji brać udziału w festiwalu, projekcie Ambasady Szwecji, nie byliśmy w Łodzi ani na meczu ani nie sprzątaliśmy Tatr z taką ekipą ludzi. To był intensywny, ale bardzo owocny miesiąc z czego ogromnie się cieszę. A Was serdecznie zapraszam do Zakopanego. Razem możemy więcej!

 

 

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *