CAŁA PRAWDA O WAKACJACH BEZ PRZESZKÓD

Pytacie, piszecie, zastanawiacie się o co w tym chodzi i czy tak naprawdę to jest prawda. Czy wakacje bez przeszkód istnieją? Czy jest szansa odpocząć bez martwienia się o schody, niedostosowane łazienki i o brak zrozumienia i  pomocy ze strony personelu pracującego w hotelu? Czy jest szansa porządnie odpocząć i nie wyrzucać pieniędzy w błoto? Czy nasze dziecko, my sami jesteśmy w stanie przemieszczać się bez najmniejszego problemu?

 

Zanim odpowiem na te wszystkie pytania zacznę od tego, że ogromnie się ciesze iż coraz więcej osób, których jedną z cech jest niepełnosprawność chcą czegoś więcej od życia. I ogromnie się cieszę, że biura podróży zwracają na to uwagę, że istnieje dość pokaźna grupa osób, która chce podróżować, jednak potrzebuje trochę więcej informacji na temat danego miejsca, hotelu, udogodnień. Biuro podróży Itaka zwróciło na to uwagę i w swojej ofercie posiada hotele, które są specjalnie oznaczone. Dzięki temu wybierając kierunek możemy zobaczyć czy znajdują się hotele gdzie pobyt będzie dla nas przyjemnością, a nie kolejną walką z przeciwnościami. Wystarczy, że na stronie w wyszukiwarce wpiszesz „ITAKA – wakacje bez przeszkód” i od razu pojawi Ci się lista obiektów, które są przystosowane. Dodatkowo Itaka przeprowadziła szereg szkoleń swoich pracowników oraz też dostosowywała swoje salony firmowe do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Jeżeli chcecie się dowiedzieć gdzie znajduje się ich salon wystarczy wejść tu.

 

Wracając do zadanych pytań na samym początku, powiem Wam, że miałam te same obawy, kiedy decydowaliśmy się na pierwszy wyjazd. Zastanawiałam się czy byli to wstanie ogarnąć i czy zrobili to dobrze. Wiecie kiedy się przekonałam, że nie ma żadnych barier w hotelu, w którym zatrzymaliśmy się na Fuerteventurze w R2 RIO CALMA? Kiedy Arek nam zniknął bo postanowił się wybrać sam na basen i tylko odwróciliśmy głowę  było słychać odgłosy radości, że sam bez mamy i taty jedzie sobie na basen. Z jednej strony było to przerażające doświadczenie, ale z drugiej uświadomiliśmy sobie, że jak będzie starszy sam bez problemu odnajdzie się w innych miejscach, obiektach, bo wszystko cały czas się zmienia i idzie w dobrym kierunku. Dzięki temu, że zmienia się nasze podejście, wychodzimy z domu, pokazujemy społeczeństwu, że istnieją rodziny z dzieckiem, osoba dorosłą z niepełnosprawnością, które chcę spędzić mega fajnie wakacje,zaczyna się likwidować problemy, które często były niedoprzeskoczenia albo sprawiały bardzo duże trudności. A to jest bardzo ważne, ponieważ odpoczynek jest każdemu potrzebny i każdy ma prawo do zwiedzania świata. Trzeba z tego korzystać!

 

A więc odpowiedź na wszystkie pytania brzmi: TAK! 

Jest to możliwe. Przekonaliśmy się o tym 2 razy, ponieważ wybieraliśmy wycieczkę własnie pod kątem braku przeszkód. I aby dobrać ofertę jak najbardziej odpowiednią dla nas warto udać się do salonu, gdzie wszystkie Wasze wątpliwości zostaną rozwiane a fachowa pomoc wybierze idealne miejsce i odpowie na wszystkie pytania. Jeżeli coś więcej chcecie się dowiedzieć warto zajrzeć TU, gdzie są odpowiedzi na wszystkie pytania Was nurtujące np. czy można zabrać psa przewodnika, inny dodatkowy sprzęt do samolotu, jak wygląda podróż, czego możemy oczekiwać. A jeżeli czegoś nie ma a potrzebujecie odpowiedzi jestem pewna, że na miejscu w salonie ją dostaniecie.

 

Opcja, którą zagwarantowała Itaka nie odnosi się tylko do osób niepełnosprawnych, ponieważ wiele rodzin z dziećmi też ma podobne problemy np. z wózkami gdzie przewożą swoje maluchy, albo osoby starsze. Z tego udogodnienia może korzystać każdy i warto o tym pamiętać. Będą windy, brak progów, wyjazd i zjazd na basen. Istotne udogodnienia. Dlatego warto patrzeć na taką opcję wybierając się np. z dziećmi.

 

Jeżeli zastanawialiście się nad wyjazdem ale nie byliście do końca przekonani mam nadzieję, że rozwiałam Wasze wątpliwości i już dłużej nie będziecie zwlekać. Świat jest piękny i zwiedzanie go nie powinno nic nam ograniczać.

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *