Wszystko co musisz wiedzieć kiedy przekazujesz 1% swojego podatku

Temat wałkowany jest co roku szczególnie teraz kiedy rozpoczął się okres rozliczeniowy. Dostałam od Was też wiele pytań jak to jest z tym 1%, dlatego stwierdziłam że warto ten temat opisać i czarno na białym pokazać jak to z nim jest i że naprawdę nie ma się czego bać, bo wiem że strach o pozbycie się środków do życia z konta przez ten 1% jest największy. Ale nie martwicie się, wszystko Wam poniżej wytłumaczę i postaram się przekonać do tego, że warto jednak wypełnić te rubryki w naszym rozliczeniu.

 

1. Nikt nie zabiera Wam tych pieniędzy z Waszego konta, wypłaty, oszczędności! 1% przekazywany  jest z tych pieniędzy, które już oddaliście Państwu. Wy już ich nie macie i też nie zobaczycie, ale macie możliwość wybrania na jaki cel powędruje Wasz 1%. Jeżeli tego nie zrobicie pieniądze wracają do Skarbu Państwa, dlatego to jest pierwszy powód, dla którego warto przekazać swój jeden 1%, gdy mamy taką przecież możliwość.

 

2. Środki z 1% księgowane są na danych kontach w okresie od końca października do końca listopada. Tak więc nie jest on przekazywany od razu, kiedy wypełni się odpowiednie rubryki i odda wniosek. Wszystko jest dokładnie sprawdzone.

 

3.  Po zaksięgowaniu każdego przekazanego 1%, podopieczny danej fundacji ma wgląd do zebranych środków oraz wie z jakiego urzędu pochodzą wpłaty. Nie jest podane imię ani nazwisko darczyńcy, dlatego pozostajecie całkowicie anonimowi. Kwota jest wyłącznie do dyspozycji dla osoby, na którą jest założone konto.

 

4. Korzystać że środków można tylko przez fundację  za pomocą faktur, które muszą być wystawione na ściśle określone rzeczy w regulaminie każdej fundacji. Nie ma w nich samochodu, wakacji, wyjść do restauracji czy  nowych ubrania dla całej familii. Bardzo szczegółowo wypunktowane jest wszystko co można i odpowiednio opisaną, opieczętowaną, podpisaną fakturę wysyła się do wyznaczonego przez fundację miejsca. Tam wszystko jest dokładnie sprawdzane, wszystkie nieporozumienia rozwiązywane, a faktury, które nie spełniają regulaminu odsyłane. Tak więc nic się nie marnuje i nie zostanie wydane na pierdoły. Tak więc spokojnie, pieniądze przeznaczane są na leki, wizyty lekarskie, sprzęty ortopedyczne, turnusy, rehabilitację. Wszystko co najpotrzebniejsze.

 

5. Do dyspozycji jest tylko kwota, która została zebrana za pomocą 1% czy darowizn. Ile udało się zebrać tyle można wykorzystać.

 

 

Mam nadzieję, że wszystko jest jasno wytłumaczone i nie macie wątpliwości, że każdy grosz jest bardzo dobrze rozdysponowany.

 

 

Niewykorzystane szanse bolą najbardziej…  dlatego nie zmarnuj tej i przekaż swój 1%!

 

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *