RYNEK GŁÓWNY – MIEJSCE, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ W KRAKOWIE

 


Masz zamiar odwiedzić Kraków, lecz nie masz zielonego pojęcia jakie miejsca zobaczyć?  Przychodzimy Ci z pomocą !

W Krakowie jest masa miejsc, które mają swój niezwykły urok i zachwycają od pierwszego wejrzenia. Jako mieszkańcy tego miasta, parę lokalizacji mamy już doskonale sprawdzonych, dlatego chcemy się nimi z Tobą podzielić. 

MIEJSCE, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ W KRAKOWIE to nasz nowy cykl na blogu. Co niedzielę, będziemy zabierać Cię na wycieczkę, po miejscu, które warto naszym zdaniem odwiedzić w Krakowie.

Mamy nadzieję, że te informacje okażą się pomocne.

 


 

 

RYNEK GŁÓWNY

 

 

2

 

Gdy pierwszy raz jesteś w Krakowie warto zacząć swoje zwiedzanie od standardowych miejsc.  Rynek Główny całkowicie do takich należy. Jednak to mu w niczym nie ujmuje.  Od Dworca Głównego,  kierując się ulicą Floriańską dotrzemy do samego serca Krakowa.

Rynek zawsze żyje o każdej porze dnia i nocy. Gdy pogoda dopisuje ilość osób spacerujących może przerażać. Nam to całkowicie odpowiada, jednak każdy lubi co innego i warto o tym pamiętać by się nie przerazić.

Na rynku  znajdują się: Kościół św. Wojciecha, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Pomnik Adama Mickiewicza, płyta upamiętniająca wejście Polski do Unii Europejskiej, płyta upamiętniająca Insurekcję kościuszkowską, płyta upamiętniająca Hołd pruski 1525 roku, rzeźba Igora Mitoraja, studzienka im. Walentego Badylaka.

Natomiast wokół rynku znajdują się: Kościół Mariacki, szereg zabytkowych kamienic, pomnik Piotra Skrzyneckiego.

 

Rynek ma kształt kwadratu (200 x 200 m) i można na nim znaleźć wszystko, co dusza zapragnie. Ilość restauracji, kawiarni, klubów, pubów jest ogromna i różnorodność zadowoli każdego odwiedzającego. Od Rynku dojdziemy do Wisły, na Wawel czy Kazimierz.

Od centrum możemy komunikacją miejską zabrać się w każdą stronę Krakowa.

 

Przez cały rok na płycie Rynku Głównego odbywają się liczne koncerty, biegi, spotkania, czy kiermasze świąteczne. My mieliśmy okazję w jednym z nich uczestniczyć.

 

Tutaj znajdziesz zdjęcia z targów bożonarodzeniowych.

 

347

6

51498

10111312

152018212223241925262827

 

30
31

 

 

 

 

32

 

Na temat Rynku Głównego w Krakowie można wiele napisać, jednak nie jestem pewna czy tak bardzo interesują Cię dogłębne informacje historyczne, których tutaj nie zamieszczałam.

Jedno jest pewne. Rynek zachwyca za każdym razem gdy się do niego wraca. To idealne miejsce na spędzenie czasu. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Zresztą przekonaj się sam i koniecznie odwiedź to miejsce. 

AAAAA i daj nam znać czy się podobało!

33

 

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

6 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *