„Muzeum spotyka…” – zostań wolontariuszem

 

Muzeum spotyka…

to inicjatywa kulturalno-społeczna zakładająca wypracowanie nowego modelu wolontariatu muzealnego w oparciu o dziedzictwo kulturowe Łazienek Królewskich oraz kompetencje i zdolności wolontariuszy. Projekt polega na stworzeniu międzypokoleniowego zespołu wolontariuszy, którego członkowie – po gruntownym szkoleniu merytorycznym i metodycznym – opracują autorskie zajęcia inspirowane kulturą i sztuką XVIII wieku oraz zbiorami muzealnymi Łazienek. Zajęcia skierowane będą do dzieci i młodzieży z klas o profilu integracyjnym ze szkół i przedszkoli w województwie mazowieckim. muzeum spotyka… to wymiana wiedzy, pasji i kompetencji (pomiędzy muzeum, wolontariuszami i uczestnikami zajęć) oraz promocja wolontariatu jako sposobu na aktywne uczestnictwo w kulturze.

 

Jeśli chcesz zostać wolontariuszem, który poprowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, weź udział w projekcie „Muzeum spotyka…”. Odbędziesz kompleksowe szkolenie, podniesiesz swoje kompetencje i dołączysz do międzypokoleniowego zespołu wolontariackiego w Muzeum Łazienki Królewskie.

 

Jako wolontariusz projektu „Muzeum spotyka…”:

  • zdobędziesz wiedzę z zakresu historii i historii sztuki, a także zbiorów Łazienek Królewskich oraz metodologii pracy edukacyjnej, w tym z osobami o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
  • spotkasz się z ekspertami różnych dziedzin i będziesz miał szansę, by wymienić się wiedzą z pracownikami Łazienek Królewskich i innymi wolontariuszami;
  • wspólnie z nami wypracujesz innowacyjny model wolontariatu w kulturze;
  • przeprowadzisz zajęcia w Łazienkach Królewskich oraz w jednej z mazowieckich miejscowości;
  • otrzymasz zaświadczenie o udziale w projekcie.

Nabór wolontariuszy do projektu „Muzeum spotyka…” trwa do 7 września 2016 r. Skierowany jest do osób w wieku 18-26 lat oraz 60+.

 

 

Jeżeli tylko masz możliwość oraz chęci, ogromnie zachęcam Cię do zgłoszenia się do projektu Muzeum Spotyka. To nie tylko będzie świetna zabawa ale również możliwość nabycia doświadczenia oraz poznania nowych interesujących ludzi. Wolontariat to fajna sprawa. Wejdź TU i dopełnij paru formalności, które zajmą minutkę.

To co widzimy się? 🙂

 

Informacje zaczerpnięte ze strony MUZEUM SPOTYKA.

 

zdj. http://twojezycie.org/#

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *