Mamo, Tato posłuchaj mnie, proszę…

Mam świadomość tego, że jestem jeszcze za mały i często się mylę i popełniam błędy, jednak to nie oznacza, że nie wiem co chcę. Nie myśl, że nie mam pojęcia czego w danej chwili potrzebuję. Jestem w stanie stwierdzić czy dane buty mnie gniotą, kurtka źle leży, a bluzka gryzie. Czy mój brzuszek jest pełny czy jednak potrzebuje trochę więcej jedzenia, które tak czasem na siłę mi wciskasz. Czy chcę żebyś mnie karmiła czy sam sobie z tym poradzę. Jeżeli jeszcze nie potrafię mówić to wykorzystuję inne sposoby komunikacji z Tobą. Natomiast, kiedy składam już wyrazy w zdania to potrafię bardziej dosadniej i konkretniej powiedzieć czy coś mi się nie podoba, sprawia mi przykrość czy ból. Wiem, że nie oznacza nie, a tak to tak. Dlatego bardzo nie lubię, kiedy mnie nie słuchasz…

 

Czuję, że mnie często lekceważysz. Nie liczysz się z moim zdaniem, bo przecież dzieci i ryby głosu nie mają.

 

Wiem, że czasem przesadzam i doprowadzam Cię do furii, gdy setny raz śniadanie mi nie odpowiada. Mam tego ogromną świadomość, ale nic nie poradzę, że bardziej wolę w tym momencie kanapki w wymyślnych kształtach niż te takie zwykłe wielkie kromki. Wiem też, że czasem swoim niezdecydowaniem i marudzeniem doprowadzam do szwedzkiej pasji, ale Ty też drogi rodzicu przechodziłeś ten okres i też dawałeś swoim rodzicom popalić, a widzisz, wyrosłeś z tego i masz się dobrze. Tak więc nadzieja dla mnie też jest i nie denerwuj się tak bardzo z tego powodu.

 

Nie wiem jeszcze, że na świecie istnieją większe problemy niż za ciepła woda, czy ta skórka na szynce. Nie mam pojęcia, jak to wszystko wygląda i nie wiem, że to tak Cię irytuje, bo uważasz że cuduję i wymyślam. Ale w tym momencie i w tym wieku to są moje problemy. Z czasem na pewno to się zmieni i zastąpią je inne, dla Ciebie poważniejsze.

 

Mamo, Tato posłuchaj mnie, proszę.

Kiedy przestaniesz lekceważyć moje prośby i zaczniesz ze mną rozmawiać, tłumaczyć mi dlaczego tak a nie inaczej, to w końcu będziemy w stanie wypracować jakiś kompromis i na pewno będzie nam żyło się lepiej. To, że jestem mały nie oznacza, że nie warto poświęcić mi czasu na rozmowę i wytłumaczenie pewnych rzeczy.

To nie jest strata czasu, dlatego proszę, posłuchaj mnie i rozmawiaj ze mną, bo bardzo tego potrzebuję, niezależnie od wieku.

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *