DLACZEGO WARTO PODRÓŻOWAĆ Z MAŁYM DZIECKIEM?

 

Podróżować można w każdym wieku i tego na pewno będziemy się przed cały czas trzymać. Odkrywanie nowych miejsc jest ekscytujące i tego uczucia nie da rady w żaden sposób zastąpić ani odsunąć na bok. Próbowaliśmy, ale nie usiedzimy długo na miejscu. Gdy zrobi się pierwszego gryza non stop chce się więcej. To uzależnia nas tych starych oraz tych młodocianych, którzy jeszcze z pieluchy nie wyrośli.

Każdy spacer czy ten mniejszy spontaniczny wyjazd do miejscowości parę kilometrów dalej zaspokaja na chwilę apetyt. Nie rezygnujemy z podróżowania, bo Arkadiusz jest jeszcze mały itp. Wręcz przeciwnie chcemy wycisnąć z tego czasu jak najwięcej, póki jeszcze rodzice są na pierwszym miejscu, a nie dziewczyna czy kumple.

 

O korzyściach płynących z podróżowania z małym dzieckiem chciałam Wam dziś wspomnieć w tym wpisie.

 

DSC_0968

 

DLACZEGO WARTO PODRÓŻOWAĆ Z MAŁYM DZIECKIEM?

 

KOSZTY

Zacznę od sprawy, która przy podróżowaniu odgrywa kluczową rolę. Koszty to ważna kwestia, no chyba, że ustalamy iż one nie grają roli wtedy to inna bajka.

Podróżując z małym dzieckiem możemy wiele zaoszczędzić. Samolotem jest darmowy przelot do 2 roku życia (wózek czy fotelik możemy zabrać za darmo). Pociągiem czy autobusem dzieci do 4 roku życia przemieszczają się za darmo. Hotele oferują darmowe noclegi do 3 lub 4 roku życia. Powyżej są dopłaty lub kilkudziesięciu procentowe zniżki. Dzięki tym informacjom nasza podróż może zmniejszyć się o parę złotych.  Warto z tego skorzystać 🙂

 

DSC_1024

 

UDOGODNIENIA

Teraz udogodnienia dla dzieci są na porządku dziennym, dlatego w restauracjach, fast foodach czy innych punktach spotkamy kąciki zabaw, foteliki do jedzenia czy pokoje do przewijania. Podróżując na pewno znajdzie się miejsce, gdzie razem z dzieckiem będzie można spokojnie zjeść, nabrać sił i jeszcze sprawnie załatwić wszystkie potrzeby.

Hotele czy pensjonaty bardzo kładą nacisk na udogodnienia dla najmłodszych odwiedzających. Zapewniają miejsca do odpoczynku (baseny, kąciki i place zabaw) oraz animatorów, którzy zajmą się dziećmi, kiedy my będziemy chcieli udać się gdzieś bez nich.

Wszystkie te udogodnienia sprawiają, że odpoczynek od razu jest przyjemniejszy.

 

 

DSC_1006

 

WSPOMNIENIA

To się tak wydaje, ale dziecko pamięta dużo i szybko chłonie. Każda nowa podróż niesie ze sobą wiele nowych doświadczeń i masę niezapomnianych wspomnień. Sami jesteśmy zaskoczeni tym, ile Arek pamięta i jak buzia mu się nie zamyka gdy chce nam opowiedzieć o tym, co mu się podobało albo gdzie byliśmy. Nie wspominam już o tym jak opowiada innym osobom, które nie uczestniczyły w naszej wycieczce, zdając relację.  Nie warto wierzyć temu, że dzieci i tak nic z tego nie będą mieć.

Każda podróż kształtuje i pozwala poszerzać horyzonty oraz zdobywać nowe doświadczenia. Cudowne wspomnienia to coś bardzo ważnego, co możesz swojemu dziecku dać, dlatego warto je kolekcjonować.

Na pewno w przyszłości zaowocują, a ich nigdy nikt nie zabierze 🙂

 

Przekonałam Was choć troszkę? 🙂

DSC_0168

 

A Wy podróżujecie ze swoimi małymi pociechami? Macie swoje jakieś ulubione miejsca, do których często wracacie? 🙂

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jedna odpowiedź

  1. Oczywiście, że przekonałaś. Ja jestem zwolenniczka zabierania dzieci wszędzie, do sklepu, do restauracji i oczywiście na wycieczki – te duże i te małe. To niesamowite jak dziecko chłonie świat, jak wiele na takich wyprawach jest w stanie się nauczyć. Warto zainwestować swój czas i wysiłek w wycieczki:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *