Dawno, dawno temu, Altered Carbon, Czarne lustro, Dark, Drop Dead Diva – 5 SERIALI NA MARZEC OD NETFLIXA

 

Dawno, dawno temu, Altered Carbon, Czarne lustro, Dark, Drop Dead Diva  to moja propozycja  5 seriali na marzec!

Zastanawiasz się jak spędzić wieczór, zrelaksować się, odciążyć głowę, jednak nie masz ochoty na szukanie czegoś wciągającego i relaksującego? Dlatego przychodzę z ściągawką i przygotowałam dla Ciebie na luty 5 seriali, które powinny Ci się spodobać.

Dlaczego tylko 5? Bo na więcej i tak nie wystarczy Ci czasu, gdyż te mają po kilka sezonów, które wcale nie są krótkie. Kiedy te już się wyczerpią zapraszam za miesiąc po kolejną dawkę nowości.

 

 

 

Dawno, dawno temu…

 

Zła Królowa, Królewna Śnieżka, Książe, Kopciuszek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, 7 krasnoludków, Olbrzym i wiele innych postaci ze starych baśni w jednym serialu. Niemożliwe? A jednak i to w dodatku w postaci dla dorosłych.

Dawno, dawno temu wciąga jak nigdy i jestem pewna, że 7 sezonów przebrniecie szybciej niż myślicie.

Pewnego dnia „Zła Królowa” Regina rzuciła klątwę na większość mieszkańców Zaczarowanego Świata. Zrobiła to głównie z powodu szczęścia, jakie Śnieżka zaznała przy boku swego męża, Księcia z Bajki. Także dawnej zdrady, jakiej królewna dopuściła się wobec macochy. Klątwa ta nie została przez Reginę stworzona, lecz tylko użyta. Przeniosła swe ofiary do kolejnej rzeczywistości, zamieszkanej przez Nas-widzów, zwanej Krainą Pozbawioną Magii. Utworzyła miasteczko Storybrooke pośrodku lasu, w stanie Maine i umieściła w nim swe ofiary. Tam nie pamiętali kim tak naprawdę są, czas się zatrzymał, magia przestała działać a nikt z zewnątrz nie miał pojęcia o miasteczku.

Jedyną osobą, która mogła pokonać Reginę, była Emma, córka Królewny Śnieżki i Księcia z Bajki, zrodzona z najsilniejszej mocy – z prawdziwej miłości. Jako noworodek, tuż przed uderzeniem klątwy, została przeniesiona do Krainy Pozbawionej Magii przez zaczarowaną szafę. Tak uniknęła okrutnego losu zgotowanego przez swą przybraną babcię. Tylko ona, według przepowiedni innego wielkiego czarnoksiężnika, Rumplestiltskina, miała być zdolna do przełamania klątwy.

W dniu 28. urodzin została sprowadzona do miasteczka przez osobę, po której najmniej by się tego spodziewała – własnego 10-letniego syna. Henry sprzymierzył się z matką, by pokrzyżować plany swej własnej adopcyjnej matki, Reginy oraz pomóc wszystkim w osiągnięciu „…żyli długo i szczęśliwie”. Co dzieję się się gdy Emma przybywa do miasteczka?

Musicie się koniecznie przekonać!

 

 

 

 

 

Altered Carbon

 

Intrygująca opowieść o miłości, seksie, morderstwie i zdradzie, rozgrywająca się w przyszłości, którą od naszych czasów dzieli ponad 300 lat. Nowe technologie przekształciły społeczeństwo: świadomość można zapisać i przechowywać w postaci cyfrowej, ludzkie ciała są wymienne, a śmierć nie jest już końcem istnienia. Takeshi Kovacs jest jedynym ocalałym żołnierzem elitarnejmiędzygalaktycznej jednostki, rozbitej w trakcie powstania przeciwko nowemu porządkowi. Jego umysł został uwięziony w lodzie na długie stulecia – do momentu gdy niewyobrażalnie bogaty i długowieczny Laurens Bancroft zaoferował mu szansę na powtórne życie. W zamian Takeshi musi podjąć się śledztwa w sprawie morderstwa… samego Bancrofta.

Czy mu się to uda?

 

 

Czarne lustro

 

Serial to zbiór różnych historiach społeczno-obyczajowych osadzonych w różnej perspektywie czasowej. Nie są to jednak sprawy nierealne, mogą dotyczyć wszystkich. Każdy odcinek serialu to odbicie cywilizacji oraz zapowiedź konsekwencji, które mogą doprowadzić do jej upadku, jeśli nic się nie zmieni. W serialu zostaje poruszony między innymi problem przekraczania barier obyczajowych w imię sztuki, zgubnego wpływu nowych technologii na życie osobiste, czy podporządkowania życia regułom telewizji i portali społecznościowych, gdzie nic już nie jest prawdziwe. Każdy odcinek to inna historia o technologi w przyszłości i jej negatywnym skutku.

 

 

 

Dark

 

Akcja rozgrywa się we współczesnych Niemczech. Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin, ujawnia podwójne życie  i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

 

 

 

Drop Dead Diva

 

Obiecująca modelka ginie w wypadku samochodowym, a jej dusza trafia do ciała puszystej prawniczki. Dziewczyna musi nauczyć się pracy na sali rozpraw i na nowo ułożyć sobie życie.

Debbie jest lekko przerażona lecz w swojej nowej roli zaczęła dostrzegać pozytywy. Do firmy prawniczej został zatrudniony jej pogrążony w żałobie były chłopak Grayson Kent,  a wraz z asystentką Terri udaje jej się wygrywać sprawy sądowe. Powoli uczy się żyć od nowa, dostrzegając jakie błędy popełniła we wcześniejszym życiu.

 

 

 

Wszystkie seriale są dostępne na platformie Netflix

Pierwszy miesiąc jest za darmo, więc grzechem byłoby nie skorzystać. Miłego oglądania! A poniżej podzielcie się swoimi ulubionymi serialami, a na blogu kolejna dawka propozycji już za miesiąc.

 

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *