5 kobiecych seriali do obejrzenia od zaraz!


Chyba każda z nas czasem ma ochotę odpocząć przy kieliszku wina i relaksującym serialu, prawda? Dlatego przychodzę Ci z pomocą i przedstawiam moje perełki, które rozśmieszają, intrygują i relaksują. Czyli wszystko, na co każda z nas zasługuje każdego dnia. Poniżej lista 5 kobiecych seriali, które musisz obejrzeć już teraz! Nie czekaj. Siadaj, otwieraj butelkę i zaczynaj przyjemny wieczór.

 

 

SŁODKIE KŁAMSTEWKA

Serial stworzony na podstawie książki o tym samym tytule, doczekał się już 7 sezonu! Cztery dziewczyny: Arii, Spencer, Hanna i Emily, były najlepszymi przyjaciółkami, jednak ich przyjaźń zakończyła się po zaginieniu „królowej” ich paczki: Alison. Po roku czasu dziewczyny zaczynają dostawać dziwne wiadomości od nieznajomej osoby. To sprawia, że na nowo wszystko zaczyna dziać się od początku. Ale dziewczyny nie są święte i mają wiele za uszami.

Uwielbiam ten serial, uwielbiam te intrygi, uwielbiam tę niepewność oraz ich przebojowość, bo nigdy nie wiem czym mnie w danym odcinku zaskoczą. Są to kobiety pełne uroku i wdzięku oraz przebiegłe i mądre. To co one potrafią wymyślić, by zatuszować pewne sekreciki czasem przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Nie trzeba zaczynać od pierwszego sezonu, aby wiedzieć o co chodzi. Możesz od razu włączyć sobie 7. Lekki, przyjemny, idealny na wieczorny relax, no i wciąga.

 

 

 

 

SZEFOWA

Polubiłam ją od razu, bo lubię twarde babki, które mimo przeszkód realizują swoje pomysły i mimo iż nikt w je nie wierzy idą do przodu. „Szefowa” to nowy serial o kobiecie, która wkroczyła w dorosłe życie i szuka pomysłu na siebie. Pewnego dnia po wylaniu z pracy, aby poprawić sobie humor wstępuje do secondhandu i tam kupuje za śmieszne pieniądze oryginalną kurtkę, którą później sprzedaje za ogromne pieniądze. Tak wpada na pomysł biznesu i sposobu na swoje życie.

Po drodze dzieje się wiele i jako młoda Pani biznesmen musi im stawić czoło. Sophia, bo tak na imię głównej bohaterce, walczy i z różnym skutkiem przezwycięża wszystkie przeszkody. Charakterna z niej kobieta. Warto poświęcić jej chwilę uwagi.

 

 

ORANGE IS THE NEW BLACK

Komediodramat stworzony na podstawie książki „Dziewczyny z Danbury”.  Serial opowiada historię Piper, która została zesłana na 15 miesięcy do żeńskiego więzienia za posiadanie walizki pełnej pieniędzy z transakcji narkotykowych byłej dziewczyny i międzynarodowej przemytniczki narkotyków Alex. Tak więc jak widzisz od początku zapowiada się mega ciekawie.

W serialu przedstawione są losy osadzonych tam kobiet z rożnych klas społecznych, których rożni też pochodzenie, historie. Jednak fabuła głównie koncentruje się na pracownikach więzienia, którym zarządza Joe, facet o dobrym sercu, który dba o swoje kobiety. W tym serialu znajdziemy wszystko, dramatyczne sceny jak i mega śmieszne dialogi i sytuacje. Coś innego na wieczór.

 

 

 

YOU ME HER

Takiego serialu jeszcze nie było.  Jack i Emma są małżeństwem po trzydziestce. Wprawdzie bardzo się kochają i nieustannie rozmawiają o swoich uczuciach, ale mają problemy w łóżku. Celem podkręcenia temperatury oboje umawiają się z tą samą escort girl, studentką psychologii, Izzy. Dziewczyna zawraca w głowie obu małżonkom, toteż decydują się zaprosić ją do swojego domu. Relacja, początkowo formalna, wymyka się spod kontroli pary jak i młodej dziewczyny. Cała trójka mierzy się z uczuciem, które trudno im przyjąć i zracjonalizować, nie mówiąc już o ewentualnych reakcjach otoczenia.

Kontekst erotyczny schodzi na daleki plan w obliczu narastających pytań. Czy związek pomiędzy trzema osobami jest możliwy? Można kochać dwie osoby jednocześnie? Monogamia jest częścią naszej natury czy jedynie kultury? Czy w miłosnym trójkącie każdy jego uczestnik jest pełnoprawny?

Serial specyficzny ze względu na swoją fabułę i temat przewodni, dlatego nie każdemu może się spodobać.

 

KOCHANE KŁOPOTY: ROK Z ŻYCIA

Serial, którego odcinki (a jest ich 4 w pierwszym sezonie) mają długość filmu, dlatego jeden wystarczy nam na wieczór. Jest to kontynuacja serialu  „Gilmore Girls” (Kochane kłopoty). A fabuła skupia się na życiu dziewcząt wychowywanych przez samotną matkę w Stars Hollow w Connecticut.

Jeżeli chcemy, możemy obejrzeć wcześniejszą część, która była wydana 10 lat temu, ale nie ma takiej potrzeby, by odnaleźć się w serialu. Główne aktorki: Lauren Graham i Alexis Bledel nadal szukają dawnej chemii, z lepszym bądź gorszym skutkiem, znak rozpoznawczy ich relacji, słynne ping-pongowe dialogi, jeszcze nie mają dawnego rytmu, a scenarzyści z większą lub mniejszą gracją informują nas, co działo się w życiu bohaterów przez ostatnią dekadę.

Krótki, przyjemy i idealny do wina.

 

 

Wszystkie seriale są dostępne na platformie Netflix. Pierwszy miesiąc jest za darmo, więc grzechem byłoby nie skorzystać. 

Miłego oglądania! A poniżej podzielcie się swoimi ulubionymi serialami!

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

2 odpowiedzi

  1. Jeśli chodzi o Gilmore Girls, to samotna matka- Lorelai wychowuje (a w zasadzie już wychowała) tylko jedną córkę- Rory. Osobiście nie sądzę, by można było oglądać „A year in the Life” nie znając poprzednich 7 sezonów (które w tekście zostały nazwane „poprzednią częścią”), bo nie ma szans, by ogarnąć cały koncept, ilość nawiązań jest zbyt duża i moim zdaniem nie ma to wielkiego sensu. Oprócz tego polecam Autorce czytanie całego tekstu przed opublikowaniem, bo zawiera on bardzo dużo błędów stylistycznych, które łatwo można by wyeliminować, gdyby tylko poświęcić chwilę na redakcję.

    1. Ach, oprócz tych uwag, to doceniam wybór seriali, sama je bardzo lubię. Może oprócz
      „Pretty little liars”, których nie oglądałam. Seriale dobrze nakręcone, opowiadające ciekawe historie i oparte na silnych bohaterkach- same plusy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *