Rehabilitacja dziecka – wszystko, co musisz wiedzieć oraz wizyta w Nasza Klinika w Ożarowie Mazowieckim

Pierwsza wizyta zawsze kończy się krzykiem. Zresztą kto by nie krzyczał, kiedy z nie wiadomo jakiego powodu Twoje ciało jest poddawane nieznanym do tej pory ruchom. Chyba każdy. Każdy, a już na pewno mały maluszek, który ledwo co wychylił głowę z brzucha na świat, a już zmuszany jest do pewnego wysiłku i dostosowania się. Ono w tym czasie nie rozumie, że to dla jego dobra, nie rozumie, że teraz troszkę poćwiczy, a w przyszłości nie będzie musiał tego powtarzać. I przez dłuższy czas nie będzie tego rozumiał i nie będzie widział w tym nic przyjemnego, gdy musi wykonywać ruchy, których w tym momencie za bardzo nie chce. Ale rehabilitacja nie dotyczy tylko dzieci niepełnosprawnych, u których wpisana jest w życie od pierwszej diagnozy. Rehabilitacja dotyczy wielu dzieci zdrowych, u których tak naprawdę trzeba tylko paru godzin pracy z fachowcem, aby pozbyć się problemu występującego w danym okresie. Jednak często to bagatelizujemy, stwierdzamy, że on sam przejdzie, często wstydzimy się tego, że nasze dziecko musi być poddawane rehabilitacji, a tak nie powinno być.
 

rehabilitacjanaszaklinika
rehabilitacjanaszaklinika
 
 

Rehabilitacja dziecka – wszystko co musisz wiedzieć 

 

Temat przerabiałam około 4 lata temu, jednak jestem cały czas na bieżąco. Na temat rehabilitacji dziecka wiem dużo, dlatego chcę Ci wskazać drogę przy pierwszym wyborze miejsca, które ma pomóc Twojemu dziecku w danym problemie lub na dłuższy okres czasu, kiedy mówimy tu o długofalowych ćwiczeniach, tak jak w przypadku Arka. Jeżeli widzisz, że coś nie gra u swojego dziecka tego małego jak i już większego, warto udać się do specjalisty, który oceni skalę problemu. Jeżeli chcesz to zrobić na NFZ musisz wybrać się do lekarza rodzinnego po skierowanie do lekarza rehabilitacji najlepiej. Z takim skierowaniem udajesz się do danego ośrodka, który realizuje usługę na NFZ. Zapisujesz się na wizytę i czekasz (my czekaliśmy około 3 miesięcy). Można też iść prywatnie i czas oczekiwania jest o wiele krótszy. Kiedy już wiadomo z czym się musimy zmierzyć, trzeba jak najszybciej wybrać placówkę, gdzie będą możliwie jak najdokładniej realizowane zalecenia lekarza. Jeżeli w dalszej kolejności decydujemy się na NFZ to czekamy aż zostanie nam ustalony termin rozpoczęcia ćwiczeń. Warto zwrócić uwagę na sprzęt jakim dysponuje dany ośrodek rehabilitacyjny, opinie oraz czas oczekiwania na rozpoczęcie zajęć rehabilitacyjnych. Nie ma co się oszukiwać, czas oczekiwania w placówkach państwowych jest długi, żeby nie napisać bardzo długi. Często też te placówki dysponują sprzętem z ery kamienia łupanego albo nie ma miejsc na realizację wszystkich zalecanych ćwiczeń. My mieliśmy taki problem na samym początku drogi Arka z ćwiczeniami, gdzie informację o miejscu na ćwiczenia dostawaliśmy z dnia na dzień. Nie było stałych pór, często też nie było miejsca, by skorzystać z masażu. Sprzęt pozostawiał bardzo wiele do życzenia. Jednym słowem tragedia. Jak najszybciej zwinęliśmy się z tego miejsca, jednak większego wyboru w naszym mieście nie ma.

Musisz pamiętać o tym, że rehabilitacja dziecka nie jest niczym wstydliwym. Wręcz przeciwnie, jest najlepszym krokiem, kiedy nasze dziecko potrzebuje pomocy! Warto działać jak najszybciej jak zauważymy coś niepokojącego.

 

rehabilitacjanaszaklinika

 

 

Rehabilitanci są po to, aby pomóc Twojemu dziecku, nie robić mu krzywdy, dlatego pamiętaj, że na każdych początkowych zajęciach taki maluszek będzie płakał, ponieważ nie rozumie co się dzieje. Z czasem zauważy korzyści płynące z ćwiczeń i przestanie uważać to za krzywdę. Nie zrażaj się i bądź twardą osobą, bo wiem jak taki płacz może działać na serducho, ale nie możesz pozwolić sobie na zabranie stamtąd dziecka, ponieważ ćwiczenia są bardzo istotne. Nie będzie pierwszym ani ostatnim dzieckiem, które płacze na sali. To coś normalnego i nie powinno w żaden sposób zrażać Ciebie do rehabilitanta czy wykonywanych przez niego ćwiczeń.

 

Nasza Klinika w Ożarowie Mazowieckim

 

Pewnie ktoś się złapie za głowę jak można na parę godzin przemierzyć dystans w jedną stronę ponad 300 km? Proszę mi uwierzyć, że jeżeli chodzi o zdrowie naszego dziecka i problemy z nim związane, jesteśmy w stanie pokonać tych kilometrów jeszcze więcej. Jesteśmy nawet gotowi stanąć na głowie, by znaleźć jakąś małą wskazówkę, podpowiedź czy informację. Tacy już jesteśmy, jeżeli w grę wchodzą nasze dzieci. Dlatego w zeszłą sobotę uczestniczyliśmy w dniach otwartych Naszej Kliniki znajdującej się w Ożarowie Mazowieckim. Mieliśmy spotkanie z fizjoterapeutą, uczestniczyliśmy w warsztatach i co najważniejsze wróciliśmy naładowani pozytywnymi emocjami oraz ogromnym bagażem wiedzy, której tak bardzo szukaliśmy i potrzebowaliśmy.

Od tamtego roku zmagamy się razem z Arkiem z różnymi problemami, które ostatnio bardziej się nasiliły. Na miejscu odwiedziliśmy masę specjalistów, którzy nie mieli zielonego pojęcia jak je rozwiązać. Chodziliśmy z jednego miejsca na drugie. Szukaliśmy to nowych możliwości, nowych pomysłów no i oczywiście co się z tym wiąże wydawaliśmy pieniądze z nadzieją, że znajdziemy w końcu kogoś kto nam pomoże. Bez skutku.

 

rehabilitacjanaszaklinika

 

Dlatego stwierdziliśmy, że i tak nie mamy nic do stracenia, a jeżeli się nie uda to przynajmniej zaliczymy fajną wycieczkę do stolicy. Nie oczekiwaliśmy wiele, a jednak dostaliśmy więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Dlatego wspominam o tym miejscu, ponieważ profesjonaliści, którzy tam pracują nie są, by wyciągnąć od Ciebie pieniądze i oskubać Cię co do grosza, lecz by pomóc. Już mogę stwierdzić, że po niecałym tygodniu stosowania się do zaleceń jakie otrzymaliśmy względem Arka widzimy duże efekty. I śmiało mogę powiedzieć, że czasem najprostsze rozwiązania przynoszą największe owoce i nie ma się co ich bać.

Nasza Klinika oferuje między innymi: konsultacja ortopedyczna, lekarza rehabilitacji, neurologiczna czy ortopedyczna dziecięca. Zajęcia prowadzone na miejscu to: logopedyczna grupa adaptacyjna, zajęcia grupowe logorytmik, zajęcia dla dzieci z chorobą Scheuermanna, konsultacja ortopedyczna dziecięca, zajęcia dla dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, konsultacja logopedyczna, zajęcia dla dzieci z Zespołem Downa, terapia logopedyczna, zajęcia dla dzieci ze spektrum autyzmu, z zaburzeniami integracji sensorycznej,  z wadami postawy, konsultacja fizjoterapeuty dziecięcego, pakiet terapii indywidualnej dla dzieci, pakiet pobytu dziennego w punkcie przedszkolnym, stymulacja rozwoju neuromotorycznego u niemowląt, handling baby, rehabilitacja po urazach i po kontuzjach, badanie USG ortopedyczne dla niemowląt i dzieci.

 

rehabilitacjanaszaklinika

 

 

Jak widzicie pakiet oferowanych usług jest przeogromny i każdy znajdzie coś dla siebie jak i swojego dziecka.

Dlatego jeżeli masz jakiś problem, którego rozwiązania szukasz od dłuższego czasu, warto odwiedzić to miejsce. Specjaliści tam pracujący posiadają ogromną wiedzę w dziedzinach, których się specjalizują i bardzo chętnie się nią dzielą. Nasza Klinika oferuje rehabilitację dzieciom jak i osobom dorosłym. Duża liczba specjalistów w jednym miejscu, pozwala nam oszczędzić masę czasu oraz kompleksowo zająć się naszym przypadkiem.

 

 

Jestem tego pewna, że jeszcze nie raz odwiedzimy to miejsce w celu konsultacji i zbadania postępów w realizacji zaleceń jakie dostaliśmy. Żałuję tylko, że nie ma takiego miejsca w naszej okolicy, gdzie pracownicy tak oddanie zajmowali się swoimi podopiecznymi i dzielili się swoją wiedzą, która pomogła nam znaleźć rozwiązanie na trapiące nas problemy. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli na pewno się z Wami nimi podzielę.

Odwiedziliśmy wiele ośrodków rehabilitacji dzieci, widzieliśmy wiele, wiemy wiele, dlatego i to miejsce możemy z czystym sumieniem polecić każdemu szukającemu pomocy.

 

rehabilitacjanaszaklinika
 

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

6 odpowiedzi

  1. Dobrze, że powstają takie miejsca. Pamiętam, jak ćwiczyłam na bardzo wysłużonym sprzęcie, w salach gdzie strach było podnieść maty, by nie zapoznać się z żyjątkami mieszkającymi pod spodem. Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze. Tego bardzo trzeba naszej służbie zdrowia.

  2. moja córka w wieku 3 miesięcy dostała skierowanie na rehabilitację ze względu na obniżone napięcie mięśniowe, jakie miała po porodzie zdiagnozowane. tak na wszelki wypadek. czekaliśmy ok. miesiąca, było łącznie 9 zajęć 2 razy w tygodniu, zarówno rehabilitant i miejsce bardzo nam przypadły do gustu. natomiast byłam zaskoczona tym jak wiele osób na informację, że chodzimy na rehabilitację było przerażonych, że co to się dzieje, jakie tragedie nas spotkały, że córka się źle rozwija itp. zupełnie tego nie rozumiem, zajęcia były super, już na trzecich Mała była zachwycona i nie płakała, ja również byłam zachwycona – dostałam masę przydatnych porad i informacji, których nie wiedziałam i zdecydowanie polecam pójście z takim maluchem na rehabilitację. dla dziecka, ale też dla siebie i uzupełnienia swojej wiedzy 🙂

    1. Ogromnie się cieszę, że tak pozytywnie to wspominasz. To pomoże wielu rodzicom, kiedy przyjdzie taka sytuacja, gdzie ich dziecko będzie musiało skorzystać z pomocy fachowca. Wiele osób pomimo tego, że się wstydzi tego to jeszcze się boi, a tu nie ma przecież czego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *