5 powodów, dla których warto przerzucić się na rolki

Przed tym latem stanęliśmy przed pewnym dylematem. Zastanawialiśmy się jak najlepiej wykorzystać zbliżającą się dobrą pogodę oraz jak uprzyjemnić sobie wieczorne spacery, które każdego dnia w naszym planie dnia występowały. Arek nie wyobrażał sobie, by jeszcze raz przed spaniem nie powdychać  cudownego krakowskiego powietrza, a nas trochę szczerze mówiąc nudziło dreptanie non stop w tym samym miejscu.

Zdecydowaliśmy się na rolki, co okazało się strzałem w 10!

 

1. Zajmują mało miejsca.

Dużo myśleliśmy  o rowerze, jednak nasz metraż nie pozwala na przetrzymywanie 2 rowerów. Nawet nie mielibyśmy gdzie ich schować w trakcie np. zimy. Dlatego szukaliśmy czegoś małego, co zmieści się w plecaku i nie będzie sprawiało problemu z transportem na dłuższe trasy. Rolki wpasowują się w nasze wymagania w 100%, dlatego pod tym względem to najlepsza opcja.

 

2. Nie są drogie.

Jak z każdym sportem cena sprzętu zależy od naszego budżetu i zawsze możemy poszaleć i nawet na początki swojej drogi kupić sobie wypaśny sprzęt. Jednak przy rolkach nie trzeba wydać dużo, aby mieć dobre rolki na początki swojej jazdy z czego byłam jak najbardziej zadowolona. Gdy decydowaliśmy się na zakup prześledziliśmy oferty wielu sklepów oraz porównaliśmy je między sobą, by wybrać dobrze, a nie kierować się najniższą ceną. Oferta, którą znaleźliśmy usatysfakcjonowała nas w 100%.

 

3. Bezpieczny sport.

Jazda na rolkach nie wymaga od nas wielkich umiejętności. Łatwo jest opanować technikę jazdy i szybko można się nauczyć podstaw. Jeżeli opanujemy podstawy i posiadamy sprzęt ochronny ryzyko kontuzji jest znikome. Sami już korzystamy z rolek już 3 miesiące i żadna kontuzja, odpukać, nam się nie przytrafiła, a zaczynaliśmy swoją naukę od zera. Jeździć może każdy i przekonujemy się o tym gdy wychodzimy na trasy i mijamy rolkarzy w każdym wieku i całymi rodzinami.

 

4. Wpływają na nasze zdrowie.

Rolki w dużo mniejszym stopniu obciążają stawy niż bieganie. Ruch jest płynny, co sprawia, że nie narażamy tak bardzo na przeciążenie kręgosłupa czy kolan. Wyrabiają także poczucie równowagi i rozwijają naszą koordynację ruchową. Aktywna jazda na rolkach wprawia w ruch wszystkie nasze mięśnie, co przy regularnych treningach pozwala dodatkowo na utratę wagi.

 

 

5. Uzależnia.

Jazda na rolkach uzależnia i sami jesteśmy tego przykładem. Gdy pierwszy raz poczuje się ten wiatr we włosach, nie ma opcji, by tego nie powtórzyć.  Teraz nie zastanawiamy się nad tym, co będziemy robić z wolnymi paroma godzinkami tylko gdzie będziemy jeździć na rolkach. Urozmaicamy sobie trasy, szukamy nowych miejsc. Oczywiście mamy już parę ulubionych i gdy nie chce nam się szukać na mapie nowej perełki wybieramy standard, który cieszy za każdym razem jeszcze bardziej.

 

Jeżeli zastanawiałaś się nad kupnem rolek, nie trać już ani chwili na rozmyślania. Pora zabrać się za realizację. Rolki to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu. Rolki to dobry wybór 🙂

Podziel się tym postem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

2 odpowiedzi

  1. Rolki uwielbiam! Odkąd pamiętam w zasadzie to na nich jeżdżę… I co roku w lato wracam, nawet w 3-4 miesięcu ciąży zdarzyło się jeździć na rolkach 😉 później na rolkach pchałam wózek, a teraz ja jadę na rolkach a córka na hulajnodze 😉

  2. A ja się boję choć uwielbiam. Umiem jeździć na rolkach,ale się boję. Za bardzo przypominają mi łyżwy, na których się kiedyś przewróciłam cudem nie łamiąc żebra (skończyło się na bolesnym zbiciu kości). Blokada psychiczna nie pozwala mi się cieszyć jazdą. Nawet kupiłam wrotki myśląc, że są bezpieczniejsze, okazało się, że są trudniejsze :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *