R2 Rio Calma - wszystko co musisz wiedzieć o hotelu na Fuerteventurze - nakolkach.com - nakolkach.com R2 Rio Calma - wszystko co musisz wiedzieć o hotelu na Fuerteventurze - nakolkach.com

R2 Rio Calma – wszystko co musisz wiedzieć o hotelu na Fuerteventurze

Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce na wakacje o każdej porze roku o czym pisałam w TYM wpisie.

Często dostaję od Was wiadomości z zapytaniem o hotel R2 Rio Calma Hotel & Spa & Conference, w którym się zatrzymaliśmy na Fuerteventurze.

 

 

 

 

Hotel R2 Rio Calma Hotel & Spa & Conference położony jest w  południowej części wyspy Fuerteventura.

Znajduje się on około kilometra od miejscowości Costa Calma, na wzniesieniu, z bezpośrednim zejściem do oceanu, niedaleko promenady spacerowej. W pobliżu promenady znajduje się centrum handlowe, bary, restauracje, wypożyczalnia samochodów i inne plaże, a od Oasis Park  dzieli nas 7 km.

Publiczna plaża Sotavento de Jandia znajduje się 800 metrów od hotelu.

Do lotniska w Puerto del Rosario jest około 70 km.

 

 

 

R2 Rio Calma Hotel & Spa & Conference  

to czterogwiazdkowy  duży obiekt. Posiada 3 budynki, 4 piętra i kilka wind. Razem 384 pokoje, gdzie większość zwrócona jest w stronę oceanu. Gdy wejdziemy głównym wejściem do hotelu, wrażenie na nas może zrobić imponujący hol. Mamy do dyspozycji kilka barów, restaurację z daniami w formie bufetu (bardzo duży wybór dań), elegancką restaurację specjalizującej się w kuchni kanaryjskiej, bar z programem rozrywkowym, w holu oraz przy basenach. Co najważniejsze hotel bardzo dobrze jest przystosowany do rodzin z dziećmi, osób starszych oraz niepełnosprawnych (kupując wycieczkę koniecznie trzeba o tym wspomnieć, gdyż będzie wybrany dostosowany pokój). Wszędzie windy i podjazdy. Bardzo pomocna obsługa, która wszystko wytłumaczy i pomoże.

Hotel otacza piękny ogród z fontannami i wodospadami. Posiada on również 3 baseny. Jeden tuż przy oceanie. Znajduje się też SPA, siłownia, korty tenisowe.

Przez cały dzień jest bardzo dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych prowadzone przez obsługę hotelu. Wieczorem są różne  programy rozrywkowe i każdego dnia jest wywieszona informacja co w danym dniu się odbywa.

 

 

Nasze osobiste odczucia.

Jak wiecie mieliśmy okazję pobyć w paru obiektach, które oferują swoje usługi dla rodzin z dziećmi, dlatego jesteśmy uczuleni na wiele rzeczy. Co było dla nas najważniejsze po obiekcie Arek mógł się poruszać całkowicie samodzielnie, więc jeżeli 5 letnie dziecko na wózku sobie poradziło dla innych osób nie powinno być z tym problemu. To też świadczy o przystosowaniu hotelu. Jedzenie jak najbardziej europejskie i każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie wyjdzie z niego głodny.

Baseny nie są głębokie do 1,4 m i zaczynają się od brodzików, gdzie nasze maluchy mogą się bawić. Przy każdym z nich znajdują się leżaki. Widoki z basenu i całe otoczenie każdego dnia cieszy oko.

Jedynym minusem jest bezpłatny internet w holu hotelu, który chodzi jak chodzi. Jeżeli potrzebujemy lepszego dostępu musimy sobie wykupić i wtedy mamy dostępny w pokoju (1 euro dzień).

Okolica jest piękna i spokojnie możemy sobie ją zwiedzić. A gdy wypożyczymy samochód objechać całą wyspę. Minusem jest brak zieleni i bardziej piaszczyste czy skalne otoczenie, ale do tego też można się przyzwyczaić.

 

Bardzo polecamy Wam ten obiekt. Wszystko jest na miejscu i wypoczynek jest gwarantowany, a Wasze dziecko nie będzie się nudzić ani chwili.

 

Jeżeli coś jeszcze chcielibyście wiedzieć piszcie, odpowiem na wszystko!

 

 

 

 


  Hi! Jestem Marzena. Mama, kobieta, fotograf, inżynier wiertnictwa, nafty i gazu, marzycielka, blogerka, [...]
więcej

Facebook

Instagram

YouTube

KONTAKT

Czekamy na Twoją opinię ! Pisz śmiało :)

blog@nakolkach.com