NIE JESTEŚMY ZŁODZIEJAMI TWOICH PIENIĘDZY - nakolkach.com NIE JESTEŚMY ZŁODZIEJAMI TWOICH PIENIĘDZY

NIE JESTEŚMY ZŁODZIEJAMI TWOICH PIENIĘDZY

Wyobraź sobie, że jutro idąc na spacer, przechodzisz przez pasy i potrąca Cię jadący samochód. Diagnoza: uszkodzony rdzeń kręgowy, wózek, a co z nim się wiąże to wysoka cena. Nie możesz się pogodzić z utratą samodzielności, chciałbyś znów móc stanąć na dwóch nogach… ale to niemożliwe bez odpowiedniej i kosztownej rehabilitacji. Jesteś zdany na innych, ponieważ potrzebujesz dużej pomocy finansowej,aby znów wrócić do stanu wcześniejszego. Każdy ma Cię gdzieś, tak jak Ty byłeś obojętny na denerwujące przypomnienia o tym 1%. Przecież nie będziesz dofinansowywał innych ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy.

 

Gdy zaczęliśmy zbierać 1% i przekazywać ulotki dalej, spotkaliśmy się z wieloma podobnymi zachowaniami:

 • fundacje to złodzieje,
 • okradacie nas z naszych pieniędzy,
 • tyle od państwa dostajecie i jeszcze Wam mało?

 

Niewykorzystane szanse bolą najbardziej… dlatego każdy łapie się tego czego może.

My też staramy się nie zmarnować żadnej z nich, ponieważ nie chcemy za parę lat pluć sobie w brodę i zadawać pytania „dlaczego”, „czemu byliśmy tacy głupi?”. 1% podatku to wielka szansa na odhaczenie paru punktów z noworocznych postanowień, na które w poprzednim roku brakło funduszy. Oczywiście dobre imię popsuło sobie wiele fundacji, które wykorzystywały pieniądze na inne cele lub w ogóle nie przekazywały ich podopiecznym. Zawsze się znajdzie jakaś czarna owca w stadzie, ale to nie oznacza, że trzeba skreślać wszystkich.

 

Tak wiemy, wszędzie trąbią o tym podatku i czasami człowiek ma już całkowicie tego dość.

Jednak 1% podatku nic Cię nie kosztuje. Te pieniądze już ODDAŁEŚ państwu.

 

Już od kilku lat wszyscy podatnicy mają możliwość przekazania 1% swojego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego oraz na indywidualną osobę zarejestrowaną w fundacji.  W ten prosty sposób możemy decydować o tym, gdzie część pieniędzy z należnych podatków zostanie przeznaczona. Wystarczy tylko wypełnić stosowne rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym, by wesprzeć wskazaną organizację pożytku publicznego i włączyć się w działalność charytatywną.

 

arek_1_procent

 

Dlaczego warto przekazać 1% podatku:

 • Ty decydujesz komu go przekażesz, dzięki czemu masz możliwość śledzenia rozwoju jaki dzięki Twojemu wkładowi ma ta osoba.
 • Masz pewność, że kwota z 1% zostanie wydana we właściwy sposób. Na stronie www.pozytek.gov.pl można znaleźć publikowane sprawozdania organizacji pożytku publicznego.
 • Satysfakcja z pomocy innym jest ogromna!

 

A jak wygląda „zdobywanie” 1% ?

Dla nas 1% to 100% zaangażowania. Dla Arka 1% to 100% wycisku na ćwiczeniach, bowiem każda złotówka to kilkadziesiąt sekund rehabilitacji, która jest niezbędna, by jego przyszłość była mniej zależna.

 

Jeżeli chcesz wesprzyj 1% Arka, wszystkie do tego niezbędne informacje znajdziesz na stronie www.nakolkach.com/jeden_procent  bądź kogokolwiek potrzebującego, jednak prosimy Cię… daj szansę innym, bo może takiej pomocy jutro, za miesiąc, za rok będziesz potrzebował właśnie Ty.

4ad8ed7b1c20830142da61d046674361

 • www.moniabednarczyk.com

  Niestety wiele osób nie wie jak ciężko jest poprosić o pomoc.. tylko krytykują..

  • nie wiedzą dopóki sami nie muszą o nią prosić…

 • Anita Barbara

  Tak przykre komentarze, to aż żal czytać. Co dopiero słyszeć. Rozliczam PIT-y znajomym i zwykle mam wolną rękę jeśli chodzi o 1%. Zawsze go naliczam. Nie wyobrażam sobie tego nie robić. Tym bardziej, że faktycznie, to nic nie kosztuje.

 • I czasami zastanawiam się, czy to jeszcze NIEWIEDZA czy to już GŁUPOTA!?

  to 1% a tak wiele znaczy

  • Cały czas mam nadzieję, że to jednak niewiedza…

 • malaczki.pl

  Napiszę szczerze, jeszcze dwa lata temu myślałam jakim trzeba być naiwnym aby robić plakaty na 1% podatku i wierzyć, że jacyś obcy ludzie przekażą swój procent, teraz sama je robię i wiem, że grosz do grosza i mamy kolejną godzinę rehabilitacji lub wizytę u specjalisty 😉 także czasem też trzeba do tego dojrzeć! :):*

  • Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙂 Cieszę się, że udaje się uzbierać 1% :*

 • Joanna Fuksa

  właśnie trafiłam na wasz blog dzięki wpisowi Pani Doroty Zawadzkiej 🙂 jesteście cudowni – cała trójka 🙂 już wiem komu ja w rozliczeniu rocznym przekażę mój 1% 😉 pozdrawiam i wszystkiego najlepszego dla Was w Nowym Roku :*

  • Ogromnie dziękujemy za ciepłe słowa <3 Tobie też życzymy samych wspaniałych chwil w 2016 :*

 • Zawsze zaznaczam, gdzie ma powędrować mój 1% i nie wyobrażam sobie tego nie robić. Co bardzo przykre to to, że jak ktoś nie chce pomagać (mimo, że to NIC nie kosztuje) to zawsze wymówkę sobie znajdzie, nawet najgłupszą…

 • Naprawdę ludzie opowiadają jeszcze takie rzeczy, że ktoś ich okrada? Wiem, jak Państwo „fantastycznie” wspiera takich ludzi jak Wy, dlatego świetnie rozumiem ideę 1%. Rozumiem i wspieram 🙂

 • Życzę powodzenia, mam nadzieję że 2016 będzie dla Was lepszy niż ten który właśnie minął. Dużo zdrówka!

 • Klaudia Klaczyńska

  Tutaj się niestety zgodzę…. Także mamy dziecko niepełnosprawne i gdy widzę w moim mieście (małe miasto coś jakby większa wieś) spojrzenia jakbym te pieniądze przeznaczała na siebie to aż człowieka ściska.. A najczęściej bywa tak, że rodzice muszą dokładać pieniądze bo te „państwowe” nie wystarczają…

 • Ja zawsze będę powtarzał, że pomaganie tak naprawdę nic nas nie kosztuje a może komuś bardzo pomóc 🙂


  Hi! Jestem Marzena. Mama, kobieta, fotograf, inżynier wiertnictwa, nafty i gazu, marzycielka, blogerka, [...]
więcej

Facebook

Instagram

YouTube

KONTAKT

Czekamy na Twoją opinię ! Pisz śmiało :)

blog@nakolkach.com